BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Paryžius’ kategorija

Naktinis Paryžius

2010-11-11

Pasigrožėkim naktiniu Paryžiumi.

Rodyk draugams

Bonjour Paris 2

2010-11-11

Pratęsiu Paryžiaus labiausiai lankytinas vietas :)

Triumfo Arka (Arc de Triomphe) yra Charles de Gaulle-Etoile aikštėje, kartais vadinamoje didžiausiu Europos žiedu, į kurį susieina dvylika miesto prospektų suteikdami aikštei žvaigždės formą. 50 m aukščio ir 45 m pločio Triumfo arka pranoksta Konstantino arką Romoje. Šimtai dviejų metrų aukščio figūrų aukštutiniame arkos frize vaizduoja Napoleono pergalingų mūšių scenas. Arkos pilonus puošia bareljefai, iš kurių išraiškingiausias – skulptoriaus Francois Rude’o darbas ant dešiniojo pilono iš Eliziejaus laukų pusės, vadinamas Marselietė (Marseillaise) arba Savanorių išėjimas 1792 m.
Nuo 1920 m. ant nežinomo kareivio kapo po arka dega amžinoji ugnis. Arkoje įrengtas nedidelis muziejus, o ant viršaus – apžvalginė aikštelė. Iš ten atsiveria prospektų, vedančių į visas Paryžiaus puses, panorama. Daugelis jų pavadinti Napoleono pergalių vardais. Armijos prospekto (Ave de la Grande Armee) gale iškyla Defanso arkos kubinis siluetas. Kitame ašies gale – Luvro Karuselės arka ir Konkordo aikštės obeliskas.

Lotynų kvartalas nepanašus į kitas Paryžiaus miesto dalis – tai studentų, mokymo įstaigų ir knygų parduotuvių rajonas. Čia visada verda gyvybė, net vėlyvais vakarais būna pilnos gatvės žmonių – atidarytos kavinės ir restoranai, visur skamba muzika, gatvės dailininkai siūlo turistams savo paslaugas. Lotynų kvartalo augimui didžiausią reikšmę turėjo XIII a. Paryžiaus universiteto įkūrimas. Universitetas greitai tapo prestižiniu, čia atvykdavo mokytis studentai iš visos Europos.

Eurodisneilandas tėra dalis Euro Disney poilsiavietės, užimančios 600 ha Marne-la-Vallėe ploto, 32 km į rytus nuo Paryžiaus. Įrengtas pagal Kalifornijos Stebuklų karalystės pavyzdį, šis penkių temų parkas turi europietiškų bruožų (vaikų literatūros herojų Piterio Peno ir Miegančiosios Gražuolės atrakcionai), bet vyrauja amerikietiškas pobūdis, dvasia ir pagrindinės temos: Amerikos miestelis bei Laukiniai Vakarai.Teminio parko plotas (56 ha) suskirstytas į penkias dalis: Pagrindinė gatvė JAV, Fron-tierland (Pasienis), Adventureland (Nuotykių šalis), Fantasyland (Fantazijos šalis), Discovery-land (Atradimų šalis). Kiekviena tema nostalgiškai atkuria legendinę praeitį ar vietą, paryškintą Holivudo folkloro spalvomis. Bendra koncepcija - egzotiškų pastatų imitavimas, pasivažinėjimai traukiniais, technologiniai stebuklai - daug ko pasisėmė iš XIX a. Pasaulinių mugių.

 

 

 

 

P.S. Draugė buvo Paryžiuje ir patarė nulėkus nusipirkti maikutę su užrašu :

Rodyk draugams

Bonjour Paris!

2010-11-11

Atvykęs į Paryžių nesiruošk ilsėtis, nes čia nėra laiko poilsiui. Nusiteik pamatyti didingiausius ir įspūdingiausius Paryžiaus pastatus, kuriuos privalai aplankyti. Nepamiršk fotoaparato!

Paryžius- Prancūzijos sostinė. Jei esi Paryžiuje, yra nuodemė neaplankyti Eifelio bokšto :) Eifelio bokštas (Tour Eiffel) – nepakeičiamas Paryžiaus simbolis, iškylantis virš viso miesto pastatų. Tai buvo aukščiausias pasaulio statinys iki 1931 m., kai buvo baigtas Niujorko Empire State Building. Mintis pastatyti tokį bokštą kilo lenkų kilmės inžinieriui iš Dižono Gustave’ui Eiffeliui (1832-1923). Bokšte yra 1652 laipteliai ir trys platformos su apžvalginėmis aikštelėmis ir kavinėmis. Pirmoji aikštelė – 57 m. (arba 345 laipteliai), antroji – 115 m, trečioji – 276 m aukštyje (gali tilpti 800 žmonių). Giedriomis dienomis iš apžvalgos aikštelių atsiveria 60 km panorama. Su televizijos antenomis, kurios XX a. pradžioje išgelbėjo bokštą nuo sugriovimo, jo aukštis – 320 m. 1986 m. bokšte įtaisytos natrio lempos, o vėliau – švieslentė, rodanti senkantį šio tūkstantmečio dienų skaičių.
Jis puikiai atrodo po neseniai atlikto remonto bei naujos apšvietimo sistemos įrengimo.

Luvro muziejus teisėtai vadinamas seniausiu ir turtingiausiu muziejumi pasaulyje. Jo istorija prasidėjo dar 1793 m..Ekspozicijose – per 500 metų karalių, vienuolynų ir privačių kolekcionierių sukauptos kolekcijos. Napoleonas praturtino muziejų archeologiniais radiniais ir meno dirbiniais, parsivežtais po pergalingų žygių. Čia sukaupti Europos meistrų darbai, turtingos Asyrų, Egipto, Etruskų, Graikijos, Koptų, Romėnų ir Islamo meno dirbinių kolekcijos.
Pagrindinis įėjimas yra po stiklo piramide. Iš čia koridoriai išsišakoja į visus muziejaus fligelius. Kūriniai eksponuojami per keturis aukštus. Paveikslai ir skulptūros išdėstytos pagal kilmės šalį. Atskiros salės skiriamos senovės Rytų, Egipto, graikų, etruskų ir romėnų menui, spaudiniams ir piešiniams.

Liuksemburgo sodai
Liuksemburgo sodai yra Vožiraro gatvės (rue de Vaugirard) gale. 1612 metais, po karaliaus Henriko IV mirties, Marija Mediči nenorėjo gyventi Luvre ir nusipirko hercogui Liuksemburgui čia priklausančias valdas. 1615 – 1621 m. Solomonas de Brosas čia pastatė dvarą. 1620 m. vienos iš Liuksemburgo dvaro (palais du Luxembourg) galerijos papuošimui Rubensas nupiešė 24 didelius paveikslus. Jie dabar žinomi kaip „Marijos Mediči gyvenimas“ (21 iš jų dabar saugomi Luvre). Iki Didžiosios Prancūzijos revoliucijos dvaras priklausė karališkajai šeimai, o po to čia buvo aristokratų kalėjimas. Nuo 1852 m. dvare buvo senato rezidencija.
Liuksemburgo sodai yra prancūziško reguliariųjų parkų tipo (išskyrus pietvakarinę dalį – kur sukurtas angliškasis sodas), jam būdingas – tikslus alėjų planavimas, gėlynai, fontanai. Tai nuostabi vieta pasivaikščiojimams, ne veltui ją taip myli paryžiečiai ir atvykę į Paryžių turistai.

Rodyk draugams