BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Be temos’ kategorija

Viduržemio jūros ,,perlas”

2010-11-24

Šalies perlas - Prancūzijos Rivjera. Žydrasis krantas traukia prabanga dvelkiančiais madingais kurortais (Juan Les Pins, Monte Karlas, Kanus, Sainte Maxime, St.Tropez, Nica), netylančiu šurmuliu, istorijos ir architektūros vertybėmis, įstabaus grožio gamta, daugybe paplūdimių ir skaidriu vandeniu.
Prancūzijos kurortas Nica. Pažintis su Nicos senamiesčiu: žemutinis miestas su siauromis gatvėmis, pasažais, Garibaldžio aikštė, Katedra, Laskario ir Teisingumo rūmai, Opera, Rotušė, miesto širdis – Masenos aikštė.
Pabėkim nors akimirkai nuo rudeniškų orų mintimis ir pasigrožėkim Prancūzijos Rivjera…

Nica

Nica

Rodyk draugams

Privalai tai pamatyti!

2010-11-24

,,Yra vieta, kur dar skamba akordeono melodijos, o senų medžių šešėliuose grakščius teptuko viražus demonstruoja dailininkai, pasipuošę kaklaskarėmis ar garsiosiomis paryžietiškomis beretėmis. Žinoma, tai Monmartras.“
Monmartras – aukščiausia vieta Paryžiuje, kalva, iškilusi 130 metrų virš Senos slėnyje plytinčio miesto. Rajono vardas kilęs nuo vietinių kankinių, nukankintų paryžiuje 250 m. (mons martyrium – kankinių kalnas). Tertro aikštė (Place du Tertre) - Monmartro širdis - mena laikus, kai XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje čia gyveno, dirbo ar buvojo tuomet dažniausiai neturtingi, o dabar įžymūs menininkai (Picasso, Modigliani, Degas, Toulouse-Lautrec, Renoir, Monet, Juan Gris, Vincent Van Gogh ir kt.). Čia jie svajojo apie šlovę, tvirtino savo drobes ant molbertų, į pamėgtą kavinę ėjo išgerti vyno ar užkąsti, vaikščiojo siauromis, akmenimis grįstomis gatvelėmis. Daugelio muzikų, rašytojų ir poetų likimas taip pat susijęs su spalvingu bohemos kvartalu. Monmartre ir šiandien tebėra vaizdingų kampelių, primenančių devynioliktojo amžiaus pabaigos didmiesčio audinyje įstrigusio ramaus kaimo atmosferą, kuri egzotiškai išryškėja šalia baltosios bazilikos ar gelžbetoninės bažnyčios. XIX a. pabaigoje, vykdant Paryžiaus urbanizaciją, Monmartras buvo prijungtas prie Paryžiaus. Tada ant kalvos iškilo didinga eklektikos stiliaus Jėzaus Širdies bazilika (Basilique du Sacré-Coeur). Jos kupolas yra geriausia vieta apžvelgti Paryžių - stulbinanti panorama matyti net 30 km spinduliu. Po to pasidaro aišku, kodėl Paryžius yra viena didžiausių pasaulio sostinių ir dėl kokių priežasčių jis tapo urbanistinio planavimo modeliu.

Be abejo būnant Monmartre nepamiršk apsilankyti garsiąjąme Mulen Ruže! Moulin Rouge (Mulen Ružas, iš pranc. Raudonasis malūnas) – Paryžiuje, Monmartre, esantis žymiausias Prancūzijos kabaretas, Vakarų Europos bohemos simbolis.

Pompidu centras Paryžiuje. Meno ir kultūros centras Žoržo Pompidu , arba tiesiog ,, Boburas ” su savo neįprasta architektūra - dalis Paryžiaus šiuolaikinės kultūros ir civilizacijos.Pastato statyba prasidėjo 1972 metais ir baigėsi 1977 metais. Visos konstrukcijos : liftai , ekskalatoriai , vertikalūs vamzdžiai , atsarginiai išėjimai yra pastato išorėje.Visa tai sudaro pastato interjerą.Vadovautasi principu : šiuolaikinis menas yra mūsų gyvenimo dalis ir turi būti prieinamas visiems ir visada.,, Borburas ” neturi būti , kaip muziejus , o tiesiog menininkų ir publikos susitikimo ir nuomonių pasikeitimo vieta.

Versalis ir žymieji Versalio rūmai. Versalio rūmai (pranc. Château de Versailles) yra prancūziškojo klasicizmo architektūros paminklas esantis Versalyje, Prancūzija. Rūmų interjerą sudaro: Didieji karaliaus ir karalienės apartamentai (architektas L. Levo, dailininkas Lebrenas); Karalių kapela (architektai Ž. A. Mansaras ir R. de Kotas); Veidrodžių galerija – ilgis 75 m, plotis 10 m, joje yra 17 didelių langų, priešais kuriuos ant sienos kabo 17 tokio pat dydžio veidrodžių; Karo ir Taikos salonai (architektas Ž. A. Mansaras, dailininkas Lebrenas). Šių rūmų interjerą puošia neįkainojami paveikslai, bronzinės ir marmurinės skulptūros, gobelenai, baldai iš brangiausių medžio rūšių ir t. t.

Rodyk draugams

Sveiki :)

2010-11-05

Šiame bloge aprašysiu lankomiausias Prancūzijos vietas. Niekada nebuvau Prancūzijoj, bet labai norėčiau, tad jau ruošiuosi kelionėj susipažindama su gražiausiom ir lankytinom vietom.

Štai keli faktai apie pačią Prancūziją:
Sostinė: Paryžius.
Didžiausias miestas: Paryžius.
Valstybinė kalba: prancūzų.
Aukščiausia ir žemiausia vieta aukščiausia: Monblano
viršūnė – 4810 m
žemiausia : jūros lygio
Gyventojų skaičius: 62 752 136.
Valiuta: Euras.
Religija: 82% Romos katalikai; 0.8 milijono Protestantų; 2.4 milijonai Musulmonų; 0.7 milijono Žydų.
Nacionalinė diena: Liepos 14 - ‘Fźte nationale’, Bastilijos šturmo diena (1789)
Valdymo forma: Dviejų rūmų Parlamentinė prezidentinė demokratija.

Ar žinote, kad?
>> Prancūzijoje važinėja greičiausias pasaulyje traukinys TGV fTrain a Grande Vitesse); 1990 m. jis pasiekė 515,3 km/h greitį?
>> JAV simbolio - Niujorke stovinčios Laisvės statulos autorius yra prancūzų skulptorius Fredericas-Auguste’as Bartholdi; skulptūrai pozavo autoriaus motina (veidas) ir mergina (figūra)?
>> 1463 m. Paryžiuje pirmą kartą istorijoje imta numeruoti namus?
>> 1782 m. broliai Josephas ir Jacques’as Montgolfier paleido pirmąjį žmonijos istorijoje oro balioną, per 8 min. nuskridusi 3 km; jame buvo avis, antis ir gaidys?

Geografija:
Prancūzijos kraštovaizdis yra labai įvairus, jame kaitaliojasi snieguotos kalnų viršūnės su plačiomis lygumomis, užpelkėjusios jūros pakrantės žemumos su tankiais žaliais miškais. Gamta didelę įtaką daro gyventojų dvasinei kultūrai ir gyvenimo būdui. Dauguma Prancūzijos gyvena nedideliuose miestuose (20 – 30 tūkst. gyventojų ).Maži šios šalies miesteliai turi išlaikę viduramžių dvasią. Ypač tai pastebima iš šių miestų užstatymo planų. Jiems būdingas spindulinis miesto aikščių ir gatvių išplanavimas. Tokio miesto centre visada yra aikštė, kurioje stovi bažnyčia, yra merija, turgus, netoliese pastatytas vienuolynas.

Truputį susipažinkim supačiais prancūzais:
Prancūzo kredo - menas gyventi. Dagelis europiečių kalbėdami apie prancūzus šypsosi. Nes jų įvaizdis nėra labai teigiamas, mat kalbama, kad prancūzas mėgėjas laisvai gyventi, mėgsta paplepėti, paslampinėti ir vengia sunkiai dirbti. Matyt, tokiam įvaizdžiui susidaryti padeda prancūzo temperamentas ar daugelyje knygų aprašyti Napoleono, Žorž Sand ir kitų veikėjų bei menininkų meilės romanai .
Prancūzo kredo – menas gyventi, gauti iš gyvenimo kuo daugiau malonumų. Kiekviena diena yra šventė. ,, Neapkenčiu nuobodulio “, - sako prancūzai. Jie nemėgsta sunkaus, juodo, monotoniško darbo. Tačiau darbas yra menas, vėlgi porina prancūzai. Šiaip jau jie labai bijo tik viena – tapti juokingais, vadinasi, apsijuokti nemokant kalbėtis ir gyventi.
Prancūzui kalbėti apie pinigus – blogo tono požymis. Todėl norėdamas būti mandagus, niekad neklausk jo, kiek jis uždirba arba išleidžia savo reikmėms tenkinti. Prancūzai mano, kad pinigai kišenės nešildo, o tai kiekvienas supranta savaip. Jie kuria savo namų jaukumą ir savitą stilių nežiūrėdami į kaimyną, bet kiekvienas savaip.

Rodyk draugams