BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sveiki :)

Šiame bloge aprašysiu lankomiausias Prancūzijos vietas. Niekada nebuvau Prancūzijoj, bet labai norėčiau, tad jau ruošiuosi kelionėj susipažindama su gražiausiom ir lankytinom vietom.

Štai keli faktai apie pačią Prancūziją:
Sostinė: Paryžius.
Didžiausias miestas: Paryžius.
Valstybinė kalba: prancūzų.
Aukščiausia ir žemiausia vieta aukščiausia: Monblano
viršūnė – 4810 m
žemiausia : jūros lygio
Gyventojų skaičius: 62 752 136.
Valiuta: Euras.
Religija: 82% Romos katalikai; 0.8 milijono Protestantų; 2.4 milijonai Musulmonų; 0.7 milijono Žydų.
Nacionalinė diena: Liepos 14 - ‘Fźte nationale’, Bastilijos šturmo diena (1789)
Valdymo forma: Dviejų rūmų Parlamentinė prezidentinė demokratija.

Ar žinote, kad?
>> Prancūzijoje važinėja greičiausias pasaulyje traukinys TGV fTrain a Grande Vitesse); 1990 m. jis pasiekė 515,3 km/h greitį?
>> JAV simbolio - Niujorke stovinčios Laisvės statulos autorius yra prancūzų skulptorius Fredericas-Auguste’as Bartholdi; skulptūrai pozavo autoriaus motina (veidas) ir mergina (figūra)?
>> 1463 m. Paryžiuje pirmą kartą istorijoje imta numeruoti namus?
>> 1782 m. broliai Josephas ir Jacques’as Montgolfier paleido pirmąjį žmonijos istorijoje oro balioną, per 8 min. nuskridusi 3 km; jame buvo avis, antis ir gaidys?

Geografija:
Prancūzijos kraštovaizdis yra labai įvairus, jame kaitaliojasi snieguotos kalnų viršūnės su plačiomis lygumomis, užpelkėjusios jūros pakrantės žemumos su tankiais žaliais miškais. Gamta didelę įtaką daro gyventojų dvasinei kultūrai ir gyvenimo būdui. Dauguma Prancūzijos gyvena nedideliuose miestuose (20 – 30 tūkst. gyventojų ).Maži šios šalies miesteliai turi išlaikę viduramžių dvasią. Ypač tai pastebima iš šių miestų užstatymo planų. Jiems būdingas spindulinis miesto aikščių ir gatvių išplanavimas. Tokio miesto centre visada yra aikštė, kurioje stovi bažnyčia, yra merija, turgus, netoliese pastatytas vienuolynas.

Truputį susipažinkim supačiais prancūzais:
Prancūzo kredo - menas gyventi. Dagelis europiečių kalbėdami apie prancūzus šypsosi. Nes jų įvaizdis nėra labai teigiamas, mat kalbama, kad prancūzas mėgėjas laisvai gyventi, mėgsta paplepėti, paslampinėti ir vengia sunkiai dirbti. Matyt, tokiam įvaizdžiui susidaryti padeda prancūzo temperamentas ar daugelyje knygų aprašyti Napoleono, Žorž Sand ir kitų veikėjų bei menininkų meilės romanai .
Prancūzo kredo – menas gyventi, gauti iš gyvenimo kuo daugiau malonumų. Kiekviena diena yra šventė. ,, Neapkenčiu nuobodulio “, - sako prancūzai. Jie nemėgsta sunkaus, juodo, monotoniško darbo. Tačiau darbas yra menas, vėlgi porina prancūzai. Šiaip jau jie labai bijo tik viena – tapti juokingais, vadinasi, apsijuokti nemokant kalbėtis ir gyventi.
Prancūzui kalbėti apie pinigus – blogo tono požymis. Todėl norėdamas būti mandagus, niekad neklausk jo, kiek jis uždirba arba išleidžia savo reikmėms tenkinti. Prancūzai mano, kad pinigai kišenės nešildo, o tai kiekvienas supranta savaip. Jie kuria savo namų jaukumą ir savitą stilių nežiūrėdami į kaimyną, bet kiekvienas savaip.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Sveiki :)”

  1.   pooh rašo:

    Sėkmės planuojant kelionę,neabejoju,kad tikrai įgyvendinsi šią savo svajonę:)

  2.   ievakuodelyte rašo:

    Prasau uzmesti nuotrauku Prancuzijos :)

Rašyk komentarą