BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Privalai tai pamatyti!

,,Yra vieta, kur dar skamba akordeono melodijos, o senų medžių šešėliuose grakščius teptuko viražus demonstruoja dailininkai, pasipuošę kaklaskarėmis ar garsiosiomis paryžietiškomis beretėmis. Žinoma, tai Monmartras.“
Monmartras – aukščiausia vieta Paryžiuje, kalva, iškilusi 130 metrų virš Senos slėnyje plytinčio miesto. Rajono vardas kilęs nuo vietinių kankinių, nukankintų paryžiuje 250 m. (mons martyrium – kankinių kalnas). Tertro aikštė (Place du Tertre) - Monmartro širdis - mena laikus, kai XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje čia gyveno, dirbo ar buvojo tuomet dažniausiai neturtingi, o dabar įžymūs menininkai (Picasso, Modigliani, Degas, Toulouse-Lautrec, Renoir, Monet, Juan Gris, Vincent Van Gogh ir kt.). Čia jie svajojo apie šlovę, tvirtino savo drobes ant molbertų, į pamėgtą kavinę ėjo išgerti vyno ar užkąsti, vaikščiojo siauromis, akmenimis grįstomis gatvelėmis. Daugelio muzikų, rašytojų ir poetų likimas taip pat susijęs su spalvingu bohemos kvartalu. Monmartre ir šiandien tebėra vaizdingų kampelių, primenančių devynioliktojo amžiaus pabaigos didmiesčio audinyje įstrigusio ramaus kaimo atmosferą, kuri egzotiškai išryškėja šalia baltosios bazilikos ar gelžbetoninės bažnyčios. XIX a. pabaigoje, vykdant Paryžiaus urbanizaciją, Monmartras buvo prijungtas prie Paryžiaus. Tada ant kalvos iškilo didinga eklektikos stiliaus Jėzaus Širdies bazilika (Basilique du Sacré-Coeur). Jos kupolas yra geriausia vieta apžvelgti Paryžių - stulbinanti panorama matyti net 30 km spinduliu. Po to pasidaro aišku, kodėl Paryžius yra viena didžiausių pasaulio sostinių ir dėl kokių priežasčių jis tapo urbanistinio planavimo modeliu.

Be abejo būnant Monmartre nepamiršk apsilankyti garsiąjąme Mulen Ruže! Moulin Rouge (Mulen Ružas, iš pranc. Raudonasis malūnas) – Paryžiuje, Monmartre, esantis žymiausias Prancūzijos kabaretas, Vakarų Europos bohemos simbolis.

Pompidu centras Paryžiuje. Meno ir kultūros centras Žoržo Pompidu , arba tiesiog ,, Boburas ” su savo neįprasta architektūra - dalis Paryžiaus šiuolaikinės kultūros ir civilizacijos.Pastato statyba prasidėjo 1972 metais ir baigėsi 1977 metais. Visos konstrukcijos : liftai , ekskalatoriai , vertikalūs vamzdžiai , atsarginiai išėjimai yra pastato išorėje.Visa tai sudaro pastato interjerą.Vadovautasi principu : šiuolaikinis menas yra mūsų gyvenimo dalis ir turi būti prieinamas visiems ir visada.,, Borburas ” neturi būti , kaip muziejus , o tiesiog menininkų ir publikos susitikimo ir nuomonių pasikeitimo vieta.

Versalis ir žymieji Versalio rūmai. Versalio rūmai (pranc. Château de Versailles) yra prancūziškojo klasicizmo architektūros paminklas esantis Versalyje, Prancūzija. Rūmų interjerą sudaro: Didieji karaliaus ir karalienės apartamentai (architektas L. Levo, dailininkas Lebrenas); Karalių kapela (architektai Ž. A. Mansaras ir R. de Kotas); Veidrodžių galerija – ilgis 75 m, plotis 10 m, joje yra 17 didelių langų, priešais kuriuos ant sienos kabo 17 tokio pat dydžio veidrodžių; Karo ir Taikos salonai (architektas Ž. A. Mansaras, dailininkas Lebrenas). Šių rūmų interjerą puošia neįkainojami paveikslai, bronzinės ir marmurinės skulptūros, gobelenai, baldai iš brangiausių medžio rūšių ir t. t.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą