BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Lapkritis, 2010

Viduržemio jūros ,,perlas”

2010-11-24

Šalies perlas - Prancūzijos Rivjera. Žydrasis krantas traukia prabanga dvelkiančiais madingais kurortais (Juan Les Pins, Monte Karlas, Kanus, Sainte Maxime, St.Tropez, Nica), netylančiu šurmuliu, istorijos ir architektūros vertybėmis, įstabaus grožio gamta, daugybe paplūdimių ir skaidriu vandeniu.
Prancūzijos kurortas Nica. Pažintis su Nicos senamiesčiu: žemutinis miestas su siauromis gatvėmis, pasažais, Garibaldžio aikštė, Katedra, Laskario ir Teisingumo rūmai, Opera, Rotušė, miesto širdis – Masenos aikštė.
Pabėkim nors akimirkai nuo rudeniškų orų mintimis ir pasigrožėkim Prancūzijos Rivjera…

Nica

Nica

Rodyk draugams

Privalai tai pamatyti!

2010-11-24

,,Yra vieta, kur dar skamba akordeono melodijos, o senų medžių šešėliuose grakščius teptuko viražus demonstruoja dailininkai, pasipuošę kaklaskarėmis ar garsiosiomis paryžietiškomis beretėmis. Žinoma, tai Monmartras.“
Monmartras – aukščiausia vieta Paryžiuje, kalva, iškilusi 130 metrų virš Senos slėnyje plytinčio miesto. Rajono vardas kilęs nuo vietinių kankinių, nukankintų paryžiuje 250 m. (mons martyrium – kankinių kalnas). Tertro aikštė (Place du Tertre) - Monmartro širdis - mena laikus, kai XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje čia gyveno, dirbo ar buvojo tuomet dažniausiai neturtingi, o dabar įžymūs menininkai (Picasso, Modigliani, Degas, Toulouse-Lautrec, Renoir, Monet, Juan Gris, Vincent Van Gogh ir kt.). Čia jie svajojo apie šlovę, tvirtino savo drobes ant molbertų, į pamėgtą kavinę ėjo išgerti vyno ar užkąsti, vaikščiojo siauromis, akmenimis grįstomis gatvelėmis. Daugelio muzikų, rašytojų ir poetų likimas taip pat susijęs su spalvingu bohemos kvartalu. Monmartre ir šiandien tebėra vaizdingų kampelių, primenančių devynioliktojo amžiaus pabaigos didmiesčio audinyje įstrigusio ramaus kaimo atmosferą, kuri egzotiškai išryškėja šalia baltosios bazilikos ar gelžbetoninės bažnyčios. XIX a. pabaigoje, vykdant Paryžiaus urbanizaciją, Monmartras buvo prijungtas prie Paryžiaus. Tada ant kalvos iškilo didinga eklektikos stiliaus Jėzaus Širdies bazilika (Basilique du Sacré-Coeur). Jos kupolas yra geriausia vieta apžvelgti Paryžių - stulbinanti panorama matyti net 30 km spinduliu. Po to pasidaro aišku, kodėl Paryžius yra viena didžiausių pasaulio sostinių ir dėl kokių priežasčių jis tapo urbanistinio planavimo modeliu.

Be abejo būnant Monmartre nepamiršk apsilankyti garsiąjąme Mulen Ruže! Moulin Rouge (Mulen Ružas, iš pranc. Raudonasis malūnas) – Paryžiuje, Monmartre, esantis žymiausias Prancūzijos kabaretas, Vakarų Europos bohemos simbolis.

Pompidu centras Paryžiuje. Meno ir kultūros centras Žoržo Pompidu , arba tiesiog ,, Boburas ” su savo neįprasta architektūra - dalis Paryžiaus šiuolaikinės kultūros ir civilizacijos.Pastato statyba prasidėjo 1972 metais ir baigėsi 1977 metais. Visos konstrukcijos : liftai , ekskalatoriai , vertikalūs vamzdžiai , atsarginiai išėjimai yra pastato išorėje.Visa tai sudaro pastato interjerą.Vadovautasi principu : šiuolaikinis menas yra mūsų gyvenimo dalis ir turi būti prieinamas visiems ir visada.,, Borburas ” neturi būti , kaip muziejus , o tiesiog menininkų ir publikos susitikimo ir nuomonių pasikeitimo vieta.

Versalis ir žymieji Versalio rūmai. Versalio rūmai (pranc. Château de Versailles) yra prancūziškojo klasicizmo architektūros paminklas esantis Versalyje, Prancūzija. Rūmų interjerą sudaro: Didieji karaliaus ir karalienės apartamentai (architektas L. Levo, dailininkas Lebrenas); Karalių kapela (architektai Ž. A. Mansaras ir R. de Kotas); Veidrodžių galerija – ilgis 75 m, plotis 10 m, joje yra 17 didelių langų, priešais kuriuos ant sienos kabo 17 tokio pat dydžio veidrodžių; Karo ir Taikos salonai (architektas Ž. A. Mansaras, dailininkas Lebrenas). Šių rūmų interjerą puošia neįkainojami paveikslai, bronzinės ir marmurinės skulptūros, gobelenai, baldai iš brangiausių medžio rūšių ir t. t.

Rodyk draugams

Naktinis Paryžius

2010-11-11

Pasigrožėkim naktiniu Paryžiumi.

Rodyk draugams

Bonjour Paris 2

2010-11-11

Pratęsiu Paryžiaus labiausiai lankytinas vietas :)

Triumfo Arka (Arc de Triomphe) yra Charles de Gaulle-Etoile aikštėje, kartais vadinamoje didžiausiu Europos žiedu, į kurį susieina dvylika miesto prospektų suteikdami aikštei žvaigždės formą. 50 m aukščio ir 45 m pločio Triumfo arka pranoksta Konstantino arką Romoje. Šimtai dviejų metrų aukščio figūrų aukštutiniame arkos frize vaizduoja Napoleono pergalingų mūšių scenas. Arkos pilonus puošia bareljefai, iš kurių išraiškingiausias – skulptoriaus Francois Rude’o darbas ant dešiniojo pilono iš Eliziejaus laukų pusės, vadinamas Marselietė (Marseillaise) arba Savanorių išėjimas 1792 m.
Nuo 1920 m. ant nežinomo kareivio kapo po arka dega amžinoji ugnis. Arkoje įrengtas nedidelis muziejus, o ant viršaus – apžvalginė aikštelė. Iš ten atsiveria prospektų, vedančių į visas Paryžiaus puses, panorama. Daugelis jų pavadinti Napoleono pergalių vardais. Armijos prospekto (Ave de la Grande Armee) gale iškyla Defanso arkos kubinis siluetas. Kitame ašies gale – Luvro Karuselės arka ir Konkordo aikštės obeliskas.

Lotynų kvartalas nepanašus į kitas Paryžiaus miesto dalis – tai studentų, mokymo įstaigų ir knygų parduotuvių rajonas. Čia visada verda gyvybė, net vėlyvais vakarais būna pilnos gatvės žmonių – atidarytos kavinės ir restoranai, visur skamba muzika, gatvės dailininkai siūlo turistams savo paslaugas. Lotynų kvartalo augimui didžiausią reikšmę turėjo XIII a. Paryžiaus universiteto įkūrimas. Universitetas greitai tapo prestižiniu, čia atvykdavo mokytis studentai iš visos Europos.

Eurodisneilandas tėra dalis Euro Disney poilsiavietės, užimančios 600 ha Marne-la-Vallėe ploto, 32 km į rytus nuo Paryžiaus. Įrengtas pagal Kalifornijos Stebuklų karalystės pavyzdį, šis penkių temų parkas turi europietiškų bruožų (vaikų literatūros herojų Piterio Peno ir Miegančiosios Gražuolės atrakcionai), bet vyrauja amerikietiškas pobūdis, dvasia ir pagrindinės temos: Amerikos miestelis bei Laukiniai Vakarai.Teminio parko plotas (56 ha) suskirstytas į penkias dalis: Pagrindinė gatvė JAV, Fron-tierland (Pasienis), Adventureland (Nuotykių šalis), Fantasyland (Fantazijos šalis), Discovery-land (Atradimų šalis). Kiekviena tema nostalgiškai atkuria legendinę praeitį ar vietą, paryškintą Holivudo folkloro spalvomis. Bendra koncepcija - egzotiškų pastatų imitavimas, pasivažinėjimai traukiniais, technologiniai stebuklai - daug ko pasisėmė iš XIX a. Pasaulinių mugių.

 

 

 

 

P.S. Draugė buvo Paryžiuje ir patarė nulėkus nusipirkti maikutę su užrašu :

Rodyk draugams

Bonjour Paris!

2010-11-11

Atvykęs į Paryžių nesiruošk ilsėtis, nes čia nėra laiko poilsiui. Nusiteik pamatyti didingiausius ir įspūdingiausius Paryžiaus pastatus, kuriuos privalai aplankyti. Nepamiršk fotoaparato!

Paryžius- Prancūzijos sostinė. Jei esi Paryžiuje, yra nuodemė neaplankyti Eifelio bokšto :) Eifelio bokštas (Tour Eiffel) – nepakeičiamas Paryžiaus simbolis, iškylantis virš viso miesto pastatų. Tai buvo aukščiausias pasaulio statinys iki 1931 m., kai buvo baigtas Niujorko Empire State Building. Mintis pastatyti tokį bokštą kilo lenkų kilmės inžinieriui iš Dižono Gustave’ui Eiffeliui (1832-1923). Bokšte yra 1652 laipteliai ir trys platformos su apžvalginėmis aikštelėmis ir kavinėmis. Pirmoji aikštelė – 57 m. (arba 345 laipteliai), antroji – 115 m, trečioji – 276 m aukštyje (gali tilpti 800 žmonių). Giedriomis dienomis iš apžvalgos aikštelių atsiveria 60 km panorama. Su televizijos antenomis, kurios XX a. pradžioje išgelbėjo bokštą nuo sugriovimo, jo aukštis – 320 m. 1986 m. bokšte įtaisytos natrio lempos, o vėliau – švieslentė, rodanti senkantį šio tūkstantmečio dienų skaičių.
Jis puikiai atrodo po neseniai atlikto remonto bei naujos apšvietimo sistemos įrengimo.

Luvro muziejus teisėtai vadinamas seniausiu ir turtingiausiu muziejumi pasaulyje. Jo istorija prasidėjo dar 1793 m..Ekspozicijose – per 500 metų karalių, vienuolynų ir privačių kolekcionierių sukauptos kolekcijos. Napoleonas praturtino muziejų archeologiniais radiniais ir meno dirbiniais, parsivežtais po pergalingų žygių. Čia sukaupti Europos meistrų darbai, turtingos Asyrų, Egipto, Etruskų, Graikijos, Koptų, Romėnų ir Islamo meno dirbinių kolekcijos.
Pagrindinis įėjimas yra po stiklo piramide. Iš čia koridoriai išsišakoja į visus muziejaus fligelius. Kūriniai eksponuojami per keturis aukštus. Paveikslai ir skulptūros išdėstytos pagal kilmės šalį. Atskiros salės skiriamos senovės Rytų, Egipto, graikų, etruskų ir romėnų menui, spaudiniams ir piešiniams.

Liuksemburgo sodai
Liuksemburgo sodai yra Vožiraro gatvės (rue de Vaugirard) gale. 1612 metais, po karaliaus Henriko IV mirties, Marija Mediči nenorėjo gyventi Luvre ir nusipirko hercogui Liuksemburgui čia priklausančias valdas. 1615 – 1621 m. Solomonas de Brosas čia pastatė dvarą. 1620 m. vienos iš Liuksemburgo dvaro (palais du Luxembourg) galerijos papuošimui Rubensas nupiešė 24 didelius paveikslus. Jie dabar žinomi kaip „Marijos Mediči gyvenimas“ (21 iš jų dabar saugomi Luvre). Iki Didžiosios Prancūzijos revoliucijos dvaras priklausė karališkajai šeimai, o po to čia buvo aristokratų kalėjimas. Nuo 1852 m. dvare buvo senato rezidencija.
Liuksemburgo sodai yra prancūziško reguliariųjų parkų tipo (išskyrus pietvakarinę dalį – kur sukurtas angliškasis sodas), jam būdingas – tikslus alėjų planavimas, gėlynai, fontanai. Tai nuostabi vieta pasivaikščiojimams, ne veltui ją taip myli paryžiečiai ir atvykę į Paryžių turistai.

Rodyk draugams

Sveiki :)

2010-11-05

Šiame bloge aprašysiu lankomiausias Prancūzijos vietas. Niekada nebuvau Prancūzijoj, bet labai norėčiau, tad jau ruošiuosi kelionėj susipažindama su gražiausiom ir lankytinom vietom.

Štai keli faktai apie pačią Prancūziją:
Sostinė: Paryžius.
Didžiausias miestas: Paryžius.
Valstybinė kalba: prancūzų.
Aukščiausia ir žemiausia vieta aukščiausia: Monblano
viršūnė – 4810 m
žemiausia : jūros lygio
Gyventojų skaičius: 62 752 136.
Valiuta: Euras.
Religija: 82% Romos katalikai; 0.8 milijono Protestantų; 2.4 milijonai Musulmonų; 0.7 milijono Žydų.
Nacionalinė diena: Liepos 14 - ‘Fźte nationale’, Bastilijos šturmo diena (1789)
Valdymo forma: Dviejų rūmų Parlamentinė prezidentinė demokratija.

Ar žinote, kad?
>> Prancūzijoje važinėja greičiausias pasaulyje traukinys TGV fTrain a Grande Vitesse); 1990 m. jis pasiekė 515,3 km/h greitį?
>> JAV simbolio - Niujorke stovinčios Laisvės statulos autorius yra prancūzų skulptorius Fredericas-Auguste’as Bartholdi; skulptūrai pozavo autoriaus motina (veidas) ir mergina (figūra)?
>> 1463 m. Paryžiuje pirmą kartą istorijoje imta numeruoti namus?
>> 1782 m. broliai Josephas ir Jacques’as Montgolfier paleido pirmąjį žmonijos istorijoje oro balioną, per 8 min. nuskridusi 3 km; jame buvo avis, antis ir gaidys?

Geografija:
Prancūzijos kraštovaizdis yra labai įvairus, jame kaitaliojasi snieguotos kalnų viršūnės su plačiomis lygumomis, užpelkėjusios jūros pakrantės žemumos su tankiais žaliais miškais. Gamta didelę įtaką daro gyventojų dvasinei kultūrai ir gyvenimo būdui. Dauguma Prancūzijos gyvena nedideliuose miestuose (20 – 30 tūkst. gyventojų ).Maži šios šalies miesteliai turi išlaikę viduramžių dvasią. Ypač tai pastebima iš šių miestų užstatymo planų. Jiems būdingas spindulinis miesto aikščių ir gatvių išplanavimas. Tokio miesto centre visada yra aikštė, kurioje stovi bažnyčia, yra merija, turgus, netoliese pastatytas vienuolynas.

Truputį susipažinkim supačiais prancūzais:
Prancūzo kredo - menas gyventi. Dagelis europiečių kalbėdami apie prancūzus šypsosi. Nes jų įvaizdis nėra labai teigiamas, mat kalbama, kad prancūzas mėgėjas laisvai gyventi, mėgsta paplepėti, paslampinėti ir vengia sunkiai dirbti. Matyt, tokiam įvaizdžiui susidaryti padeda prancūzo temperamentas ar daugelyje knygų aprašyti Napoleono, Žorž Sand ir kitų veikėjų bei menininkų meilės romanai .
Prancūzo kredo – menas gyventi, gauti iš gyvenimo kuo daugiau malonumų. Kiekviena diena yra šventė. ,, Neapkenčiu nuobodulio “, - sako prancūzai. Jie nemėgsta sunkaus, juodo, monotoniško darbo. Tačiau darbas yra menas, vėlgi porina prancūzai. Šiaip jau jie labai bijo tik viena – tapti juokingais, vadinasi, apsijuokti nemokant kalbėtis ir gyventi.
Prancūzui kalbėti apie pinigus – blogo tono požymis. Todėl norėdamas būti mandagus, niekad neklausk jo, kiek jis uždirba arba išleidžia savo reikmėms tenkinti. Prancūzai mano, kad pinigai kišenės nešildo, o tai kiekvienas supranta savaip. Jie kuria savo namų jaukumą ir savitą stilių nežiūrėdami į kaimyną, bet kiekvienas savaip.

Rodyk draugams